Piráti? Pořád jen na koryta!

Zpěvák Ivan Hlas ve své známé písni Na kolena zpívá pořád jen na kolena. Pirátská strana, ČPS, známá svými technoautoritářskými nápady dala opět o sobě vědět. Sice ne na kolena, ale na koryta. Tentokrát se odhodlala vyvolat on-line hlasování, aby byl z vlády odvolán ministr spravedlnosti P. Blažek známý jako Don Pablo z Brna.

Hlasování dopadlo dle očekávání. Odvolat! Petře Fialo, odvolej svého člověka, kterého zahnala bouřka do hospody ke kmotrovi M. Nejedlému. Nebo ti ČPS ukáže a odejde z vlády a domluví se s korupčním STANem! Opravdu? Kdepak! Jsou to přece Piráti, stejní držáci jako kdysi strana Věci veřejné. Ti přeci nikdy nezradí. Chtějí přeci digitální Česko!

Prásknou tedy skutečně Piráti vládními dveřmi? Přeci jen jsou nejmenší vládní stranou a mají hned dvě ministerstva. Na nich mnoho svých přátel a úředníků, kteří mají občas podivné sexuální a jiné choutky. O tomhle Piráti raději nehlasují? Proč nehlasují o vlastních členech a o P. Blažkovi ano?

Pokud jde o množství násilí v rezortech, kde jsou Piráti, jde o stranu s největším množstvím násilí na člena a řízené ministerstvo. Jenže koryta jsou bližší, než nějaký etický kodex. Pirátská místopředsedkyně Poslanecké sněmovny O. Richterová sice tlačí etický kodex pro poslance, ale jejich lidé nominováni na posty státních úředníků nejsou ani schopni dodržovat etický kodex úředníka.

ČPS je prostě strana, která si může klidně zpívat: pořád jen na koryta, na koryta, jé, jé, jé. Pořad jen na koryta, na koryta, je to tak a tuhle vládu vám posral pták. Tedy Blažek….Pirátí strana, kde vítězí koryta, nepotismus a osobní zájmy nad selským rozumem.