Pan Vajíčko už není výjimkou (a nikdy nebyl)

Pan Vajíčko se loni prezentoval jako výjimečný muž bez záruky armádní generál ve výslužbě někde v první linii. Jenže zamlčel (buď mu to jeho poradce Kolář zamlčel, nebo to prostě nevěděl jako absolvent Filosofické fakulty UK, nebo nechtěl střílet vedle, protože jeho colty visí proklatě nízko), že je v dnešní EU až třetí, žádná první linie, ale osvědčený model Orientu, který, jak víme, začíná za Karlínským viaduktem.  

Armádního generála v čele státu má Bulharsko, který stejně jako pan Vajíčko již odsoudil invazi na Ukrajinu, a mělo ho i Rumunsko. Kolář a jeho přátelé hlásící se k absurdnu V. Havla odvedli loni dobrou práci. Skoro to vypadá, jako bychom se měli vracet do dob nové Evropy bez hranic, nebo do dob Evropy za oponou, kdy vojenská minulost hlav států a vlád byla považována spíše za výhodu. Vzpomeňme na Stalina, Chruščova, Brežněva, Jaruzelského, nebo Ludvíka Svobodu. 

Jak se přiznal v novoročním projevu, pan Vajíčko chce dělat vše, co slouží Evropě, jak ji Brusel buduje, a zamezit všemu a potírat vše, co jí škodí! Je příznivcem Eura, a když už tu jednou žijete uprostřed osudového evropského prostoru, je jasné, že obyvatelé tohoto prostoru nemohou dělat politiku v zájmu Londýna, Moskvy, nebo Taiwanu. Tato část EU je součástí EU. Tento prostor se musí stát jednou místem placení Eurem a koruna nemá v tomto prostoru koneckonců co pohledávat. Tak se dá shrnout jeho postoj k otázce Eura. – Euro, Euro nade všecko, nade všecko i nad to Česko!