Vítek jako kvítek

Není Vít jako Vít, ale Vít Bárta a Vít Rakušan mají mnoho společné. Jejich spojnicí je politika a hnutí, která jsou podnikatelského charakteru. Ať už šlo o pověstné véčkaře nebo nyní hnutí STANkařů. Vítek Rakušan je pěkný kvítek, když se opírá takové kapacity jako studenta americké demokracie Farského nebo europrávníka Polčáka.

Podivné kyperské peníze, které jeho hnutí obdrželo na konci roku 2021, prý pečlivě prověřilo a zjistilo co? Očividně nic a Standa Polčák si mezitím řekl o milionové provize za to, že zastupoval obce ve věci výbuchu ve Vrběticích. Jak normální a morální je, když si za hodinu práce řekl 47 tisíc korun. Po skandálním odhalení rezignoval na post místopředsedy STAN, ale europoslancem zůstal. V tom hnutí to nějak popletli, ne? Měl zůstat místopředsedou, ale skončit jako europoslanec. Nebojte, on to myslel upřímně jako dříve jiný Standa (Gross).

To podnikatelský plán jiného místopředsedy STAN, studenta Jana Farského, byl daleko lepší. Při svém studijním pobytu v USA si chtěl ponechat poslanecký mandát a na důležitá hlasování vždy přiletět (jako čáp). Pod tlakem ale nakonec v poslanecké sněmovně skončil.  Chtěl si za peníze daňových poplatníků vesele studovat za oceánem. Takže kvítek Vítek ztratil další kytičku.

STAN jako partner v současném Pětikolečku však zatím nepřišel o věneček. Je to ale už asi blízko, proto náš Vítek prohlásil, že jeho hnutí potřebuje ráznou obměnu. Potřebuje prý nové politiky, kteří nebudou jako jeho bývalí místopředsedové a už vůbec ne jako klasičtí čeští politici. Jenže jak mu chcete věřit? Vždyť od samého počátku vládnutí v Pětipsu se STAN zmítá ve skandálech, které souvisí, jak jinak v případě podnikatelských projektů, s penězi nebo majetkem. Vítek, to ale myslí upřímně. No, nevěřte mu?