Unie plynové svobody – Demokratická unie

Prohlubující se inflační krizí sebou nese větší potřebu „řešit“ nepodstatná témata pro život běžných lidí, např. manželství pro všechny. Mistrem všech mistrů v odvádění pozornosti je však pirátský ministr zahraničí Jan Lipavský. Ten prohlásil, že se lidé nemusí bát, že by v zimně nebylo dostatek plynu pro domácnosti. Pokud pomineme, že se celá Evropa chce odstřihnout od dodávek ruského plynu, tak zjistíme, že nahradit tento plyn není jednoduché. Buď tedy budeme nakupovat zkapalněný, k zármutku Grety Tintin Eleonory Ernman Thunberg neekologický, břidlicový plyn z USA, nebo budeme odebírat ten zemní, ale ze zemí, k zármutku Miloš Vystrčila a dalších stoupenců V. Havla, kde jsou porušována lidská práva: Katar nebo Saúdská Arábie. Tak či tak, protože není ohýnku bez plynu, za plyn zaplatíme mnohonásobně více. Lidé, nebojte, plyn bude! Otázka zní, kdo na něj budete mít?

Možná by v této věci mohl zasáhnout bývalý ministr spravedlnosti za Unii Svobody, Pavel Němec. Ten totiž v první dekádě nového tisíciletí pomohl vyjednat vydání katarského prince Hámid bin Abdal Sáního do jeho rodné země. U nás byl princ obžalován a shledán vinným za zneužívání školaček. Takže pokud by nám nyní chtěl bývalý ministr spravedlnosti pomoci, jedině vyjednáním levnějšího plynu: Plynová unie svobody – Demokratická unie. Ministr Lipavský by v tomto případě mohl Pavla Němce vyslat na diplomatickou misi. Ten by v  Kataru mohl tvrdit, že je Němec a už proto by vše mohlo být snadnější.

Všechny výroky, které se poslední dobou šíří médii, však spíše připomínají dobu rádia Jerevan. Na jedné straně se nemáme bát o dodávky plynu, ale na straně druhé nebudeme mít jak platit zálohy. Připomíná mi to dobu prezidenta A. Novotného, kdy se na manifestacích prohlašovalo: a maso bude taky! Takže se musíme ptát, když bude plyn, bude také maso? Budeme mít na něj? A co benzín? Budeme mít na něj? Pětihlavá Fialova vláda mlčí a ministr financí za ODS STANjura říká, že věří tomu, že inflace brzo klesne. Je hezké něčemu věřit, ale musí se konat! Nic se samo od sebe nezmění, když míra inflace dokonce překvapuje i samotné bankéře. Někde je tedy chyba. Kde udělali demokraté z Fialovy vládu chybu?

Všeho bude dostatek. Nebojte se! Pokud nebude, tak za to může 40 let komunistických vlád a dvě Babišovy vlády! I tohle nám servíruje vládní Pětipes jako argument pro obhájení a udržení dnešní neudržitelné situace. Teď by to ale chtělo nějakou novou pohádku. Třeba o arciďáblovi Putinovi, kvůli kterému máme u nás vysokou inflaci. Nebo za inflaci může papež František, u něhož se byl Fiala podívat? Plyn bude, nebojte se děti, a to v kvalitě bio – bioplyn. A když žádný nebude, tak se budete všichni pod peřinou k sobě tulit nezávisle na pohlaví. I takové nápady padají z úst Vlády plynové spásy, pohrobka díla V. Havla.