Ukrajinská raketa v Polsku

Před několika dny (konkrétně ve čtvrtek 17. 11. 2022, jak přízračné) mnohým určitě zatrnulo. Aspoň těm, co sledují veřejné dění. Do východní části Polska dopadla raketa a zabila dva lidi. Mnohé české politické elity znaly viníka. Bylo jím Rusko. Ministryně Černochová již leštila kvéry na 3. světovou válku. Později ale přišlo uklidnění od strýčka Joeho z USA. Jak se asi museli tvářit horliví zastánci útoku na Rusko? Asi byli pěkně zpraženi.

Ale shrňme si to. Vzdušným prostorem letí odněkud z východu raketa. Američané i Poláci ji sledují. Určitě dobře vědí, komu patří. Ostatně to později přiznají veřejně. Je zajímavé, že se nikdo nepokusí raketu sestřelit. Takže buď je protivzdušná obrana (PVO) NATO na baterky nebo to byl úmysl a čekalo se, kam raketa dopadne. Bohužel spadla tak blbě, že zabila dva nevinné lidi.

Poláci v té chvíli neváhají, zastaví vzdušný prostor nad východním Polskem. Zvýší pohotovost armády, policie a vyšlou do vzduchu letadla. Pobaltské země, Polsko a řada českých politických (j)elit začne řinčet zbraněmi. Hned se ví, kdo je vinen za smrt dvou nevinných lidí – je jím Rusko. Chtějí ihned zahájit konzultace jako předstupeň eskalace.

Strýček Joe a administrativa Joeho Bidena odmítne hovor s polským prezidentem Dudou a od všeho se distancují. Očividně nestojí o válku s Ruskem. Ihned začnou chladit hlavy. Pošlou dokonce svého emisara, který vynadá Zelenskému, aby si rozmyslel, co tvrdí a nepřilévá oleje do ohně. Prý už jednoho oscara dostal.

Jestliže tedy ústředí NATO a monitorovací systém vzdušného prostoru raketu viděl, proč nekonal? Vědělo se snad předem, že je to raketa z Ukrajiny, která je buď zbloudilá, nebo provokační? Ať to bylo jakkoliv, je jasné, že tohle měla být pomyslná jiskra, která zažehne požár. Bohudík to Ukrajincům nevyšlo, protože aktivovat článek 5 NATO není sranda a válka globálního rozsahu vůbec ne. Každá válka je totiž špatná.

Celé to můžeme shrnout, že raketa v Polsku bylo humanitární bombardování ala Ukrajina. Raketa S-300 (v kódovém označení NATO SA-10 Grumble) má totiž samodestrukční systém. Z toho plyne otázka, proč jej operátor neaktivoval? Měl totiž zakročit a raketu dálkově zničit, když věděl, že letí jinam. Nebo to nevěděl? Záměrně to nevěděl? Z toho je evidentní, že to udělali schválně? A není to tak, že dřív traktory kradly tanky, teď střílí traktory?