Sladké mámení, chvíle závratí, střípky zázraků, které čas už nevrátí…

Ukrajinské úřady nedávno přiznaly, že se její někteří čelní představitelé a představitelky nechali unést šířením dezinformací. Holt, je to oligarchický stát. Ať už šlo o masakr v Buči nebo jinde. Dokonce to došlo tak daleko, že Ukrajina odvolala svoji ombudsmanku, která všude šířila zprávy o tom, že v Buči došlo k hromadnému znásilňování žen a dívek ze strany ruské armády. Některým novinářům (ne těm českým placených českými oligarchy posílající peníze svým oligarchickým soudruhům z Ukrajiny, které si odepisují ze základu daně z příjmů, protože vedení války je v Česku považováno za obecně prospěšnou činnost) byla tato zpráva divná a ptali se, zda jsou nějaké důkazy. Ty ale ombudsmanka Ukrajiny nepředložila. Novináři nakonec zjistili, že to byla ryzí dezinformace, když se totiž vydali pátrat přímo do Buči, nikdo nic nevěděl, ani představitelé místní správy nebo policie. Takže, kdo tady šíří dezinformace? Je to Ukrajina, Rusko nebo některými ministryněmi opěvovaný Západ (no jo, Radare, vítej…), a to včetně naší republiky?

Jestliže sama Ukrajina řekla, že jejich ochránkyně lidských práv šířila dezinformace, která posléze přebírala světová média (včetně našich), dojde z jejich strany k veřejné omluvě? Přeci jen média přivedla mnoho lidí v omyl, a dokonce je mohla přivést k ještě větší nenávisti vůči obyčejným ruským občanům. Bez problémů se mohla zasít semínka ještě větší rusofobie, než nám ji zde předkládá naše asociální, topistická, protilidová, nezávislá a pirátí vláda Petra Fialy se svými mohutnými dodávkami dobra (zbraní) na Ukrajinu. O dezinformacích muselo vědět Ministerstvo vnitra se svým Rakušanem v čele, neboť to má k dispozici Úřad pro zahraniční informace a styky, rozvědnou zpravodajskou službu, která má chránit naše zájmy v zahraničí. Proto Rakušan musel mít její svodky a musel tedy vědět, že informace, které pouštěla ukrajinská ombudsmanka, nejsou pravdivé. Stal se ale hlásnou troubou oligarchické propagandy. Nebo to snad nikdo nevěděl? Víťa Rýťa o tom takticky pomlčel? Nebo byl snad opojen sladkými dezinformaci, které pomohou obhájit pomoc ukrajinským uprchlíkům?

Když si to celé sečteme a podtrhneme, zjistíme, že naše Ministerstvo vnitra bez ladu a skladu někoho klidně označí za „Hlásnou troubu Kremlu“, ale když se samo chytí do pasti sladkých dezinformací z Ukrajiny, cudně mlčí. Selhalo jeho hybridní centrum? (Podle Wikipedie „hybridem se obecně myslí potomek dvou geneticky velice odlišných jedinců“ – Hamáčka a Rakušana?) Kdo, je tedy hlásným troubou sladkých dezinformací? Jsou to hlásné trouby, které poukazují na nesrovnalosti, ptají se státních orgánů a jsou tak označovány za nepřátele státu? Jsou sladkými dezinformacemi informace, že se na Ukrajině obchoduje s bílým masem? Lidskými orgány? Nenarozenými dětmi? Nebo jsou to holá fakta, která ale v naší zemi nesmíte moc říkat nahlas, protože byste dle vládního Pětipsa narušili jednotu boje proti vnějšímu a vnitřnímu nepříteli?

A je sladkou dezinformací i to, že se nám zdražují energie, že mnoho lidí již má plné zuby současné hybridní vládní politiky? Tohle je šíření holé pravdy a denní reality, kterou musí snášet miliony lidí v naší republice. Po více než stovce dnů pětipsí vlády již toho začínají mít všeho po krk. Dokonce se začal vyprávět jeden vtip: „Komunisté vedli tuto zemi 40 let do záhuby. Petr Fiala se svým vládním Pětipsem našel za půl roku zkratku! Je i toto sladká dezinformace? Bohužel není. To je holá, smutná skutečnost.