Podplukovník přes míru

Českému podplukovníkovi, kterému se asi jako Švejkovi stala ta nehoda, že pil jedno pivo za druhým před českou podnikatelskou smetánkou, aby viděli, co si z daní platí, jestli je vůbec platí, se podařilo Česko zesměšnit v zahraničí. Měl sexuálně obtěžovat Jihokorejskou hygieničku plácnutím přes zadek. Ze svědectví podnikatelské delegace vyplývá, že let z Prahy mohl připomínat let vládního speciálu z olympijského Nagana v roce 1998.

Podplukovník se sice za své jednání omluvil, ale v Koreji si tohoto prapravnuka legendárního Švejka raději ponechali. Vedle neznámého vojína symbolizujícího lásku k vlasti má tak česká armáda nový symbol: neznámý podplukovník symbolizující lásku k alkoholu, bez něhož se v současné době asi nedá v Česku vůbec žít.

I když na hrdinu z bitvy od airbusu čeká trest od jeho nadřízené Jany Černochové, v kolektivu podnikatelů byl tento starší důstojník oblíben. Přimlouvali se za něj v českých mediích skoro tak, jak se přimlouval motorkářský klub za odsouzeného senátora ODS Alexandra Vondru. Dle střízlivé výpovědi jedné z účastnic zájezdu se vše nafukuje. Podplukovník podšálky vracel a za všechno může ulička. Speciál neletěl v prezidentské úpravě.

Ti, co někdy někam letěli, vědí, že ulička je pro každé sedadlo stejná. Jak je tedy možné, že se u jednoho podplukovníka zúžila? Svědkyně, která se přihlásila českým mediím, nabídla svým svědectvím vysvětlení. Neznámý podplukovník bude asi metr široký, asi metr vysoký. A s takovými vojáky chce jít velká Mao, Markéta Pekarová Adamová, na Číňany? To ať jde raději se svetrem na vrabce.

Jihokorejská strana šíří dezinformace, ale žádný orgán našeho státu nezasahuje. Komu věřit. Víme, že máme věřit Ukrajincům, ale Jihokorejcům? Nebo věřit členům ODS a nevěřit Jihokorejcům? To by byla přece podpora Kima. Ten taky Jihokorejcům nevěří.

Jedno je ale bez ohledu na výsledek jasné. Česká armáda se 30 let nikam neposunula. Před třiceti lety ostudu udělal známý generál, když zapomněl zaplatit ve švédském obchoďáku. Teď je to neznámý podplukovník. Tehdy byl v úřadu ministra obrany lidovec-astrolog, nositel Bludného balvanu a řádu Maltézského kříže Antonín Baudyš. Nyní je to občansko-demokratická hysterka Jana Černochová. A tak milé děti pravda a láska zvítězila, a jestli se nezvítězila jako Bohumil Hrabal, vítězí tam dodnes.