Piráti: konečně klasická strana

Heslem České pirátské strany se stalo "Jediná strana bez korupce." Jak to ti Piráti mysleli, to ví asi jen Jack Sparrow. Korupce není jen braní a dávání úplatků, ale je to daleko širší portfolio aktivit směřujících ke " kolektivnímu rozlámání" systémových pravidel, jak lze odvozovat z etymologie slova korupce. Úplatky a úplatkářství je jen viditelným vrcholem ledovce.

Piráti rozhodně nejsou stranou, která by bojovala proti korupci. Jsou stranou, které korupce nevadí, pokud je to spojeno s přístupem k moci, což ani ne v jednom roce vládnutí dokázali opakovaně:

1. Kauza Dozimetr - koaliční smlouva s Rakušanovým hnutím STAN je ve skutečnosti smlouvou s organizovaným zločinem.

2. Kauza Mlejnek - pirátští ministři souhlasili s rozhodnutím vlády na výměnu ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace fakticky mimo režim zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Muž z ulice byl podle nich profesionálnější než tehdejší ředitel Šimandl, který nakonec ve výběrovém řízení získal místo ředitele Celní správy ČR.

3. Kauza náčelníka Generálního štábu - Piráti při projednávání nového náčelníka Generálního štábu ve Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny mlčí, přitom bylo jasné, že výběr dalšího muže z ulice je v rozporu obecně závazným předpisem.

Navzdory svým politickým heslům o nevinnosti Piráti dospěli, narostly jim vousy a stala se z klasická politická strana podporující korupci.