Pan Vajíčko ve službách místního vojenskoprůmyslového komplexu

Hlavní kapitán, pan Vajíčko, má za sebou další zahraniční cestu. Nažhaven více než Miloš Zeman se vydal do Rakouské republiky. Ano, vydal se do země, která má ve státním znaku srp a kladivo. A slova jejich hymny složila Chorvatka.

Paula von Preradović Molden to se slovy hymny myslela na rozdíl od jejího manžela vážně. Kdo ale čekal, že hlavní kapitán jede do země hor, země řek, země polí, země katedrál, země kladiv, země s nadějnou budoucností šířit české pojetí demokracie, tj. bojovat proti komunismu a marxismu ve všech jeho podobách jako bojuje například server Manipulátoři, musel být zklamán. Komunisté se k moci dostali v jedné spolkové zemi: Štýrsku přesněji Štýrském Hradci (Grazu) a výrazně uspěli v Salcbursku.

No a rakouský prezident Alexander van der Bellen je Zelený. Než se stal Bellen prezidentem, tak se aktivně zapojoval do veřejného života, ale úplně jinak, než pan Vajíčko, což lze zjistit jen z německé Wikipedie, protože ta česká informačně funguje jako Fialova vláda. Van der Bellen je totiž levičák, přezdívaný Zelený profesor.

A možná proto pan Vajíčko nechtěl salazarovsky Rakušany a Rakušanky poučovat, jak to činil se svými voliči v Česku, a jako správný český prezident na to šel (podobně jako Miloš Zeman) s ekonomickou diplomacií. Ze své staré práce si vzal agendu prodeje českých letadel a nabídl, že Rakousku pomůže.

Zvláštní, český prezident loboval za zájmy Viktora Orbána, ale o tom veřejná i oligarchická česká media mlčí. Vodochodské Aero, kde se produkují cvičné letouny L-39NG, už totiž není české. Spoluvlastní ho maďarský oligarcha Kristóf Szalay-Bobrovniczky o kterém česká Wikipedie cudně mlčí. Je to ale Orbánův ministr obrany! Maďarská prezidentka Katalin Nováková byla zvolena hlasy maďarských populistů, tak o čem se tak s Pavlem mohla bavit, když přijela do Prahy? Pan Vajíčko se stal agentem populismu: vrací zemi řád a klid.