Pan Vajíčko požárníkem

Pan vajíčko, jeden z velitelů 601. skupiny speciálních operací v Prostějově a zvolený prezident České republiky, se rozhodl hasit spor jiného velitele 601. skupiny speciálních sil v Prostějově a významného východoevropského reformátora demokratických civilně-vojenských vztahů s jeho nejbližší spolupracovnicí. Její příjmení také začíná na Č, ale Zuzana to není. Ta je sama doma s úřednickou vládou a přiznala se, že by byla ochotná i respektovat pravidla slovenské demokracie.

Velitelé 601. skupiny speciálních operací v Prostějově, která byla do roku 2014 integrální součástí Vojenského zpravodajství, a tedy i její velitelé byly součástí zpravodajské služby, jsou obvykle považováni za něco extra, dostali přídavek elitní. Podle českých žurnalistů máme elitní policisty, celníky a vojáky, ale nemáme žádné elitní politiky a elitní politické strany. Ale fakt jsou elitní?

OK, pan Vajíčko umí jezdit na motorce a dostal od Rusů zpravodajský kurs. Josef Prokš se pro změnu zapletl s absolventkou VPA KGB, která se stýkala s Putinovým agentem.

Pak tu jsou pravomocně odsouzení za zneužití Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, Milan Kovanda, David Franta a Pavel Kovář. Ti, jak se zdá, nerozumí českým zákonům. To však nijak neohrožuje jejich kariéry. Naopak, podobně jako náčelník Generálního štábu Karel Řehka, vzdělávaný podobně jako pan Vajíčko na náklady daňových poplatníků ve Velké Británii, mají šanci stát se díky své povaze a kvalifikaci dalšími nejvýše postavenými vojáky českých ozbrojených sil. Pavel Štefka nerozuměl fakturám. A to je asi ta pravá kvalifikace pro Vajíčkovy náčelníky. V abecedě NATO se na Hradě asi odehrál Alpha Charlie, protože stav v armádě je Charlie Foxtrot; a možná paní Č vůči armádě funguje ve skutečnosti jako Charlie.