Pan Vajíčko povyšuje

Je duben. To je doba, kdy se vlády snaží povýšit své loajální klienty uvnitř bezpečnostních sborů a ozbrojených sil do generálských hodností a v generálských hodnostech. Např. se naplánují generálská místa tam, kde nikdy nebyla, jako tomu bylo v případě GIBS. Povýšení státního zástupce na generála bylo naposledy možné v době stalinismu. Soudruh Čepička to dokonce během svého 6letého mandátu coby ministr obrany dotáhl až na armádního generála.

Pan Vajíčko bude poprvé stát na druhé straně. Místo toho, aby žebral u ministra/ministryně obrany o přízeň pro své známé jako engéeš, bude si moci z kandidátů vybrat. Kdo to už má jisté je pan Koudelka, nositel Tenetovy medaile CIA za zahraniční spolupráci. Nicméně i pan Vajíčko byl totiž jako prezident prověřen Američany. Jinak by zřejmě nemohl dělat prezidenta České republiky.

Pan Vajíčko však může také výběr odpovídající hodnotám Pětidemolice odmítnout. I to už se stalo a nemyslím tím filmové“ Já vám dám Koudelku!“. Odmítnuti byli i vojenští kandidáti. Třeba v roce 2018 Karle Šlechtové neprošel návrh tlačený A. Opatou na povýšení jeho kamaráda, který v roce 2009 nepoznal fašistické symboly na helmách svých vojáků. Ty se ale už podle názoru Pirátů, STAN, lidovců, TOP 09 a ODS nosit mohou. Jejich ctí v koalici je totiž vzájemná věrnost. A co vlastně chtít po ODS, straně, která byla založena na den narozenin Adolfa Hitlera?