Pan Vajíčko na výletě

Po přihlášení se ke STAN jako straně, která je svou politikou komentářů 10leté války s Ruskem a spoluprací s organizovaným zločinem sahajících do rodin generálů, jež pan Vajíčko usadil do funkcí nejblíže jeho srdci, a po střelbě na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, Assault Rifle 15 vyráběnou firmou Colt, které slouží jeho přítel Petr Kolář, absolvent etnografie a folkloristiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, vyrazil pan Vajíčko na výlety.

Tentokrát bez komentářů o tom, kolik takový výlet stojí daňové poplatníky, zamířil do Plzeňského kraje. Odmítnut primátorem Plzně Romanem Zarzyckým za ANO zamířil do Stříbra. Co nám tím chtěl ale sdělit? Stříbro bylo sídlem 57. motostřeleckého pluku, kterému šéfoval Karel Kuba. Ten Kuba, který doporučil do funkce svého následovníka armádního generála Šedivého, lobbistu amerického vojenskoprůmyslového komplexu nakupujícího nám vrtulníky za peníze daňových poplatníků a ten Kuba, který s havlovskou dramatičkou Viktorií Hradskou a oligarchy ze Škody Plzeň a ČKD zakládaly v 90. letech 20. století Asociaci obranného průmyslu a RDP Group, aby se měli dobře alespoň jako poradce prezidenta Kolář.

Jednou vytažen do úřadu zbrojaři, navždy se zbrojaři. Ale co nám tím chtěl agent Pávek naznačit? Ten pluk nesl název Československo-kubánského přátelství a nebylo to jménem jeho velitele. Jak vzpomínal ve své knize jiný armádní generál M. Vacek, ve Stříbře si odbýval svou vojenskou službu i absolvent vojenské katedry při VŠE a člen KSČ V. Dlouhý. – ODA, to byla politická strana V. Havla, kde V. Dlouhý skončil. Každá nepolitická hlava státu ale nějakou stranu potřebuje. Kdo by se za něj bil a koho by zahrnoval svou přízní? A k tomu se nejlépe hodí prťavé politické strany pyšné na to, že nedělají politiku, ale jsou politickou stranou s lidskou tváří nejsilnější pravicové strany. Ano, STAN je dnes nová ODA.