Pan Vajíčko chrání demokracii

Poté, co renomovaný časopis The Economist zveřejnil index klientelistického kapitalismu, crony - capitalism index, za rok 2023, kde se Česko umístilo na druhém místě za Ruskem, začal pan Vajíčko chránit demokracii.

Česko se přiblížilo blízko Rusku a výraz crony capitalism, přeložitelný jako jánabrachysmus či trafiko - politika zatím na Wikipedii nemá své české vysvětlení (překlad). A protože nikdo z místních bojovníků proti ruským poměrům proti němu nebojuje a ani zatím nepátral, proč Česko po roce Pětipsí vlády spojené s odchodem Miloše Zemana z politiky se stává kulturně ruským, začal pan Vajíčko, zvolený s heslem Vraťme Česku řád a klid, chránit demokracii. On je přece opak svého rivala z poslední prezidentské volby pana Koblihy a jako čaputista reprezentuje nejlepší hodnoty orientální demokracie.

Co je Pavlovo, Pavlovi? Už jako náčelník Generálního štábu byl skromný. Proto zavedl bundu (bomber) pro generály a domů se nenechával vozit služebním autem, ale jel pěkně na své motorce a za ním auto Vojenské policie a vojenský policista na motorce. Chtěl být blízko lidu. A takto si užil i své předsednictví Vojenskému výboru NATO. Vždy v první linii, proto mu šéfku kanceláře dělala žena, která byla blízko zbrojařů. Nelze se proto divit, že se pan Vajíčko chystá na ochranu české demokracie skutečně velkoryse. Začne tím, že na náklady daňových poplatníků zvětší svou prezidentskou kancelář, byť tvrdí, že na další pracovní místa „prý“ nechce žádné peníze. Co čekat od člověka, který jako jedna z mála hlav evropských států (on, Putin a Zelenskyj) odborně komentuje konflikt na Ukrajině? Vždyť reprezentuje druhou evropskou zemi v žebříčku jánabráchystického kapitalismu. Tak snad ta Pravda a láska zvítězí.