Odvolejte Lipavského!

Rodinné stříbro Pirátů se jmenuje Jan Lipavský, bakalář Jan Lipavský, veselý ministr zahraničních věcí. V souvislosti s arabsko - izraelskou krizí se k němu vyjádřil kriticky exprezident M. Zeman: „v každé normální zemi má slovo premiéra vetší váhu než slovo jakéhokoli ministra, tím spíše ministra bez dostatečného vzdělání“, prezident P. Pavel raději mlčel a premiér P. Fiala rovněž. Tehdy šlo o stěhování českého velvyslanectví z Jarního Pahorku (Tel Avivu) do Jeruzaléma. K přesunu vyzval premiér Fiala, ale necelých 24 hodin poté se proti postavil ministra zahraničí J. Lipavský. Piráti tedy doslova zařízli plán P. Fialy. Exprezident Zeman to vyjádřil jasně: „Hra, kterou napsal idiot“.

Nyní jde o kontrolu pomoci palestinskému územím. O ní se v českých mediích všeobecně mlčí. Přitom Česko Palestincům pomáhalo. Tuto skutečnost lze vyčíst ze státního závěrečného účtu Ministerstva zahraničních věcí za rok 2022, který Pirát - ministr podepsal.

Lze tu najít příspěvek WHO (Světové zdravotnické organizace) v Palestině ve výši 6.3 mil. Kč a projekt záchrany novorozenců v Palestině ve výši 0,3 mil. Kč. Z vyjádření Jana Lipavského, který navrhuje, aby byla pozastavena veškerá finanční pomoc Palestině, než se vyjasní, kam peníze přesně putují, vyplývá, že jeho ministerstvo neví, co se s českou pomocí Palestině ve skutečnosti děje. Asi nastal čas na výměnu ministra zahraničí.