Masakr horší než na Národní třídě. Follow-up II

Parlamentní vyšetřovací komise k událostem na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy ze dne 21. prosince 2023 nebude. A je vůbec otázkou, co bude? Všichni jsou pro normativní řešení: zpřísní se zbraňový zákon, udělá se audit zbraní, obce, kraje i stát musí tak nějak společně vystupovat za lepší zítřky. A zde je zakopaný pes.

Zakázat zavazadla a přidat tlačítka nestačí, bude potřeba vycvičený personál. Kde ho vzít? – Budou-li na to dotace, jistě proběhne nějaká simulace činnosti, jak to známe z ESF štědře financující inovace studijních programů. Jenže oni tu už ti lidé jsou. Stává se, že odcházející policisté, příslušníci Vězeňské služby nebo vojáci, kteří mají výsluhový příspěvek za to, že riskovali ve svém zaměstnání více, než ostatní, se občas nechávají zaměstnat na prekariátních (rozumějme hůře placených nebo nižších) pozicích, např. jako vrátní.

Příjmový standard jim zaručuje ten výsluhový příspěvek, proti jehož existenci vytáhli v Praze. Prostě namísto toho, aby stát, kraje a obce využívaly kvalifikace těch, kteří to s lidmi jako je současné nečestné velení Policie ČR a ministerstva vnitra už nemohli vydržet a dali si žádost k odchodu do civilu, tak tu máme iniciativu ochránců českého pojetí demokracie na omezení výsluh. Jistě se k této iniciativě rády přidají strany současné 5D vlády, protože třeba nemohou policistům zapomenout kauzy jako Stoka nebo Dozimetr, anebo zásah na úřadu vlády. Někomu se prostě hodí, že silové složky budou na kolenou.