Krvavá Jane

Česká ministryně obrany, přezdívána krvavá Jane, opět nezklamala. Teprve až po překladu zprávy do češtiny se vyjádřila ke smrti dcery ruského filosofa Alexandra Dugina na kterou byl spáchán atentát. Neodsoudila tento teroristický čin, ale naopak jej schválila. Na Twitteru napsala: „Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi lito ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21. 8. si v Rusku zapamatují.“

Z jejího prohlášení plyne, že ve své podstatě schválila teroristický útok. To jsme to dopracovali. Když teroristický útok podporuje ministryně obrany, tak je to v pořádku, když to udělá obyčejný občan nekrytý poslaneckou imunitou, tak už to v pořádku není. Rovní a rovnější, jako v druhé československé republice, kde z určitých práv byla vyjímána určitá skupinu lidí? 

Chová se takto vláda státu předsedající Evropě? Chová se takto země předsedající komisi OSN pro lidská práva? Pirátský ministr zahraničích věcí Jan Lipavský si předvolal ruského velvyslance. Kde je odkaz na humanismus Václava Havla?

Černochová, vybavená bezpečnostní prověrkou alespoň na stupeň „tajné“ je agresivní osobou, která rychleji mluví, píše a gestikuluje, než myslí. Jaký je ale rozdíl mezi ní a vojákem v záloze M. Holkupem, který v jedné z reportáží ČT prohlásil „V našem prohlášení máme citát Ernesta Hemingwaye, který jednoznačně říká, že lid by měl v první den války postřílet svoji vládu. A tohle politikům vzkazuji, že jestli nás do toho dovedou, tak se bude střílet ve Strakově akademii a v parlamentu.  Ať si to uvědomí,“ a český stát to ocenil 8 měsíci podmíněně?