Hybridní hrozba

Podle Hybrid CoE, Evropského centra excelence pro odpověď na hybridní hrozby, umístěného ve Finsku, "znamená termín hybridní hrozba činnost vykonávanou státními nebo nestátními aktéry, jejichž cílem je podkopat nebo způsobit škodu cíli tím, že bude ovlivňovat rozhodování na místní, regionální, státní nebo mezinárodní úrovni vlády. Tyto činnosti jsou koordinované a synchronizované a záměrně zaměřené na slabá místa demokratických států a institucí." Pod tuto definici se vejde i český organizovaný zločin propojující politické strany a zločinecký polosvět. Korupce, přisávání a vysávání veřejných rozpočtů se nelze dopustit opomenutím nebo zapomenutím, vždy jde totiž o plánovanou činnost podrývající moc veřejných institucí. Na tuto skutečnost nesmíme zapomínat.

V případě kauzy Dozimetr nejde o nějakou klukovinu, jak se o tom veřejnost snaží přesvědčit ministr vnitra Vít Rakušan, a to nově koordinovaně s novým ředitelem ÚZSI. Jeho vysvětlení, jak to bylo s Petrem Mlejnkem, má už dvě verze, a pokud po vzoru jednoho zákonodárce z SPD dál bude ve věci zabruslovat, tak jen dál bude podrývat autoritu naší demokratické republiky a jejich demokratických institucí. Co vadilo u generálního ředitele České pošty – setkání se spolupracovníkem Radovana Krejčíře (s požadavkem na bezpečnostní prověrku ředitele "vyhrazené", možná "důvěrné"), vůbec nevadí u vojenského zpravodajského vysloužilce (s požadavkem na prověrku "přísně tajné") protřelého businessem. Že by další stupeň korupce?

Ministr vnitra se chová jako proruský šváb. Sice veřejně nepíše komentáře a neúčastní se veřejných demonstrací, ale jeho jednání ve funkci ministra vnitra a koordinované se zájmem hnutí STAN jasně podrývá důvěru občanů v moc českých veřejných institucí. Vít Rakušan napomáhá Rusku. - Díky, pane předsedo STAN. Konečně víme, co jste myslel svým příspěvkem na oficiální Facebookové stránce ministra vnitra Víta Rakušana ze dne 9. 7. 2022: „S bojem proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě to myslíme vážně. Jsem rád, že policie připravila vznik nové elitní jednotky, která se těmhle velmi aktuálním hrozbám bude naplno věnovat. Což se nebude líbit extremistům, teroristům a různým proruským švábům, na které si právě tahle jednotka bude chtít posvítit. Vznik jednotky je výsledkem dvouleté práce policistů a státních zástupců v rámci skupiny REFORMA.“