Humanistický odkaz Václava Havla

Vládní Pětipes se ve svém programovém prohlášení vlády zavázal, že bude navazovat na odkaz Václava Havla. Zejména v oblasti zahraniční politiky a humanismu. Vláda si to vzala hodně k srdci, když houfně posílá na Ukrajinu různé zbraně. To je ono nové pojetí odkazu Václava Havla. Po humanitárním bombardování tu máme humanitární odstřelování. Poslední prezident Československé socialistické republiky, první a poslední prezident České a Slovenské Federativní Republiky a první prezident České republiky by měl jistě nezištnou radost. Nebo neměl?

Zbraně rozsévají smrt a je jedno, kde se vyskytují. Ať tomu je ve válce na Ukrajině nebo v míru USA. Zde se také odehrál útok na základní školu v Texasu, kde umíraly děti. Staly se obětmi šíleného střelce, který bezhlavě pálil z pušky. Kdo ji vyrobil? Colt z Uherského Hradiště?

Tak jako Dalajláma, byl Václav Havel pro mír a humanitu, svět beze zbraní. Tomu bylo obětováno slovenské Pováží. Kdyby své sliby vládní Pětipes myslel vážně, zasadil by se, aby české zbraně nerozsévaly smrt, zkázu a utrpění. Proto by měla přijmout deklaraci, že českým firmám zakazuje vývoz SALW (Small Ammunition and Light Weapons) do USA. Přeci nikdo nechce mít na rukou krev malých dětí a amerických občanů. V USA žádná válka není, tak proč tam dodávat zbraně?

Česká zbrojovka Colt mohutně navýšila výrobu. Odbyt jede na plné obrátky. Amerika náš vzor! Ozbrojme se až po zuby. Pak jen stačí, aby někomu „ruplo v kouli“ a tragédie je hotova. Zisk nade všechno. Colt je toho důkazem. Za poslední tři měsíce má půlmiliardový zisk. Kdopak z vlády, ministerských úředníků nebo Generálního štábu Armády ČR asi vlastní akcie?