Hodnoty, za které se (ne)bojuje

Pravda se dnes nenosí. Buď je umlčována, nebo kriminalizována. Lidé se často bojí říci svůj názor, aby nebyli popotahováni. Korupce je na vysoké úrovni, republika se zmítá v energetické a inflační krizi, která se blíží ke stagflaci. Fialova drahota nás všechny svléká do naha. Nastává Fialova nahota. Lidé ve volbách do sněmovny chtěli změnu. Teď ji mají s plnou parádou. Antibabiš zvítězil nad Babišem, antisocialismus nad socialismem.

Z posledních sociologických výzkumů vyplývá, že se začíná prohlubovat dluhová propast, stejně i ohrožení příjmovou chudobou. Vládní Pětipes tyto problémy řeší chaoticky, kosmeticky případně vůbec. Vše se svádí na minulou vládu. My nic, to oni! A hlavně Vladimír Putin se svoji válkou na Ukrajině! Z dat Českého statistického úřadu vyplývá, že od konce roku 2021 se zvýšil počet domácností, jejichž příjem je pod hranicí chudoby, z tehdejších 9 % na dnešních 16 %. Podle sociologické agentury PAQ Research je příjmovou chudobou ohrožena každá šestá domácnost. Co na to Fialova vláda? Sláva Ukrajině!

Nejohroženější lidé, kteří mohou padat a reálně padají do příjmové chudoby, jsou ti nejzranitelnější. Tedy matky samoživitelky, otcové samoživitelé, samostatně žijící senioři. Mohou tam, ale rychle spadnou i mnozí další, kteří pracují za minimální mzdu nebo jiné typy úvazků. Jak na to reagovala Fialova vláda? Pouze kosmetickými úpravami, dávkami, které jsou dávkami testovanými podle výše příjmu. Potřebujete příspěvek na bydlení? Není problém. Dodejte 14 potřebných dokumentů. Deštník proti drahotě vás ochrání.

Vysoké výdaje na bydlení, energie, vodné a stočné, nájemné, neregulované ceny ničeho a spálená země. To vše nám připravuje vládní Pětipes. Je potřeba ještě více vyzbrojovat a dodávat zbraně na Ukrajinu, kde se bojuje i za naše hodnoty. Musím se ptát, za jaké hodnoty se tam tedy bojuje? Je to za nárůst chudoby? Zvýšení míry korupce? Extrémní inflace? Možná víc, než si myslíme!