Haló, haló! Kdo je tam? S(A)TAN!

Jistě si všichni vzpomínáme na korupční kauzu Dozimetr, která otřásla hnutím STAN Vítka kvítka Rakušana. Napojení na organizovaný zločin pánů Redla a Hlubučka bylo zjevné. Rozkrádání Dopravního podniku hlavního města Prahy jakbysmet. Veškerá komunikace probíhala přes šifrované telefony. Jak jinak. Nikdo se nesměl nic dozvědět. Ale přeci jen všechno prasklo!

Haló, Haló byl komediální seriál vytvořený ve Velké Británii. Děj byl vsazen do období druhé světové války ve Francii. České Haló, Haló by mohlo být vsazeno do prostředí české politiky, která se vrací do pro pravici oblíbených devadesátek. V těch se nerušeně kradlo v zákrytu nabyté svobody. V současnosti se opět nerušeně krade a možná i více, než v pověstných devadesátkách. Trumfnout rozkrádání může i první republiku, kdy se rovněž silně korumpovalo.

Redl, Gazdík, Polčák a Rakušan. Bratři hnutí STAN. Ani ne snad kmotři, jako spíš bratři. Nejsou ale v triku, ale mají jedno společné: šifrovaný telefon. Šéf hnutí STAN Vít Rakušan je očividně takový S(A)TAN, když tvrdí, že jej sledovala divize Agrofert Andreje Babiše. Stejná pohádka jako u případu Víta Bárty z Věcí veřejných. Nic nového pod českým sluncem. Pohádka jen doznala aktualizované verze.

Věří ještě někdo ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi ze STANu? Nejprve prý musí za 40 milionů vysvětlit, proč vláda dělá, to co dělá. Následně to musí být voláno šifrovaným telefonem, který byl zakoupený v Kolíně. Zajímavé na celé věci je, že část vedení STAN si pořídila šifrované telefony od P. Blažka. Nebo snad ne? Když vytočíte telefonní číslo Víta Rakušana, kdo se vám ozve? Bude to pan Redl? Nebo snad P. Gazdík? Případně někdo úplně jiný se šifrovaným telefonem, který měl být dle instrukcí šéfa STANu někde zakopán?

K čemu kluci a holky ze STANu požívali šifrované telefony je otázkou. Dle jejich pohádky telefony používali proto, aby je nemohl nikdo odposlouchávat a oni si mohli vesele šolichat. Dle jejich výkladu domlouvat politické věci. Jenže pokud nevolali ani spolupracovníkovi R. Krejčíře M. Redlovi ani V. Putinovi, pak už zbývá jen varianta, že chtěli volat tehdejšímu prezidentovi M. Zemanovi. Jemu přece byla ukradena STANdarta.