Fialův kolovrat

Kdyby se komedie Ať žijí duchové! netočila v Husákově normalizaci, ale v normalizaci Fialově, vedoucí samoobsluhy Jouza by při zasedání DrPrHrBr nepronášel větu o tom, že na hradě Brtníku jsou záhadné síly, ale tvrdil by, že tam jsou síly proruské. A mělo by se to někam hlásit. Za protesty zemědělců prý stojí proruské síly, což potvrdil i znalec českého zemědělství duchavěd M. Výborný. Proto oba nevidí důvod, aby zemědělci protestovali. Podle nich je vše naprosto v pořádku.

Asertivní vláda nasadila techniku přeskakující jehly: Fialův kolovrátek. Když za hospodářské problémy vlády ODS nemohou komunisti, může za ně Babiš. Když za ně nemůže Babiš, může za ně Putin. Když za ně nemůže Putin, mohou za ně záhadné proruské síly.

Česko nehledá superstar, ale konečně našlo svého Husáka. Je jím Petr Fiala, který zprava oprášil ideologické schéma, které se už kdysi naučil v Pionýru nebo v SSM. Za problémy socialismu mohli vrazi z Wallstreetu, když ne západní imperialisté, tak kulaci a agenti Západu, a když ani ti ne, tak to nakonec byly záhadné síly glasnosti.

Okolo lesa pole lán, hoj jede, jede z lesa pán, na vraném bujném jede koni, vesele podkovičky zvoní, jede sám a sám.

A co ten zlatý kolovrat? Jakou teď píseň bude hrát? Jen do třetice zahrát přišel, pak ho již nikdo neuslyšel, ani nespatřil.

Pane, premiére, STAČILO!