Fialový svět

Po dlouhém čekání (váhání) nám 5D-vláda představila svůj sen o řízení státu. Žádná Libuše: „Město vidím veliké!“ ale Margaret: „Zeštíhlit a šetřit“! „Proškrtat se k prosperitě“ jak říkal Klaus, Topolánek a Nečas. Je to neoliberální sen, který spíše než k USA nás přibližuje k Chile. Sociální nepříčetnost se mění v pinočetnost, neboť 5D stát vlastně neřídí, ale rozkládá. A navíc k tomu lže.

Ještě v roce 2021 zástupci současné koalice tvrdili, že nebudou zvyšovat daně, propustí ze státní správy ty lidi, kteří byli nějakým způsobem postiženi dobou dávno minulou – jako například státního prokurátora Stříže. Sliby se slibují a blázni se radují! Tahle vláda není pro chudý. Je to establishment pro oligarchy a zahraniční kapitál. Pryč se sociálním smírem, pryč se sociálním státem, zpět do devadesátek.

Plať a mlč. A buď rád, že jsi rád. Buď rád za sníženou sazbu DPH. No mlčí se ale, že vzroste z 10 na 12 %. Místo lihu radši knihu. Lihoviny budou nově patřit do 21procentní DPH. Zdraží chleba, zdraží pivo. A možná na vesnicích skončí hospody. I tak si lze vykládat to zeštíhlení.  Poplatky u lékaře? Kdepak, ty zavádět nebudeme! Teda jen za pohotovost. Všude jste totiž klienti (v duchu fungování korupce), nejste pacienti. Roztočme kola lékařského podnikání! Více operovat, dělat zákroky, výkony atd. vše se podle Válka musí kapitalizovat. I léky jednou budou! Ale zatím si pro ně jezděte do zahraničí, tam je lékárny vlastněné českými oligarchy kojící 5D-vládu přeprodávají. Společný evropský trh to přeci všechno vyřeší sám!

NERVáci z Prahy však jdou ještě dál. Podle pána Stroukala by bylo dobré snížit počet vězňů a policistů. Amnestie? A neporoste kriminalita? Nápady skutečně jako v Chile, kde vládla chicagská ekonomická škola. Privatizujme bezpečí a vylučujme občany na okraj společnosti. NERV drásá naše nervy, ale ještě jsou tu mistři světa v přetvářce luďáci, česky lidovci.

Hlinka by se stěží vyrovnal Mariánu Jurečkovi. Ten první byl pastor, ten náš traktor: zvorat, zahladil nebo pohnojit; inženýr sociální práce, pan složenka. Lidem, kteří žádali o důchod, místo výplaty chodí oznámení, že státu něco dluží. To Kalousek tento nápad realizoval jen v rámci volební kampaně. Lidovci, jediná strana Národní fronty, s kontinuitou vládní moci z doby totality, nás prostě rádi straší, mučí a učí. Není to rudé peklo, jen český očistec. Budete pracovat až do smrti. Od roku 2024 budou důchodci na přechodech chodit na červenou. Červenou musí ale dostat vláda. Lže, parazituje na občanech a posouvá nás stále více do Asie. Ona ale ODS byla vždy proti EU a přála feudálnímu Tibetu. Nelze se tedy moc divit.