Dobrý den, LNG, prostě welcome

Je rok 2007 a tuzemskou politikou otřásá kauza výstavby amerického radaru v Brdech. Tehdejší zpívající ministryně obrany Vlasta Parkanová na podporu radaru dokonce s Honzou Vyčítalem nazpívá trapný megahit s názvem: Vítej prapore hvězd a pruhů.

O 15 let později se opět stáváme terčem zájmu USA se snahou na našem území umístit vojenskou základnu. Možná lépe: než aby se o to snažily přímo USA, tak se o tuto skutečnost snaží současná ministryně obrany SmrtiJana Černochová. Nazpívá po vzoru své předchůdkyně rovněž nějaký hit? Třeba z toho poté vznikne pěkná hitparáda. 

Jenže více, než nějaká americká základna naší vládu jako magnet přitahuje válka na Ukrajině, Vladimír Putin a ukončení dodávek plynu z Ruska. Prý se jedná o krvavý plyn, a proto jej musíme co nejrychleji nahradit. No a jak jinak, břidlicovým zkapalněným plynem LNG z USA. Ten je sice mnohonásobně dražší, neekologický, ale prý zasadí drtivou ránu Vladimíru Putinovi. Konečně mu to nandáme a ukážeme, jací jsme to borci na konci. Nebo do konce?

Nikomu dnes očividně nevadí globální oteplování, větší uhlíková stopa, kterou přeprava LNG pomocí tankeru způsobuje. Gretha Thunberg musí mít určitě oči pro pláč, ale co, hlavně když se zasadí drtivý úder Vladimírovi. Sice z toho vyjde vítězně asi on, ale byl to přeci jen zničující úder. Úder, který skolí přírodu a ve finále nás všechny. Vítězem nakonec nebude nikdo. Ani naše pomatená vláda v podání Pětipsa, natož vadnoucí Západ s nejzadluženější zemí ze zemí G7 – USA.

A na závěr si zazpívejme nový hit na oslavu LNG, který se možná brzy stane i hlavním songem celé Evropské unie:

„Dobrý den, LNG, prostě welcome, tak jsme se konečně dočkali, dobrý den, LNG, já ti tleskám, kámoši usárnou mávali. Vyřiď tam prosím do vesmíru, vyřiď tam mezi hvězdama, že chcem žít nadál s každým v míru, radši však tankujeme U Sama.“