Darování tanků Ukrajině podle bludy Marry

Česká republika uskutečnila bezprecedentní krok. Na Ukrajinu jako první stát poslala tanky a děla. Ano, je to tak. Evidentně se to stalo a evidentně to médiím práskl někdo z ministerstva obrany. Prostě se o tom někdo s někým bavil.

Je to problém, protože:

1. Musela o tom totiž rozhodnout vláda a usnesení muselo být utajováno. Pozná se to tak, že na webových stránkách vlády to usnesení schází v číselné řadě. Ale bod musí být jako veřejný v programu. Dalo by se to hrát, když by někdo upozornil, že nouzový stav byla jen zástěrka pro posílání zbraní. Oni by to těžko vyvraceli. Jestli je to tak, že rozhodla celá vláda, muselo to vědět všech pět stran. Z toho plyne, že zde máme vládu, která raději lije peníze do zbrojního průmyslu, ale již ji nezajímají denní problémy občanů. Ve své podstatě dělá politiku proti vlastním lidem.

2. Úředník, který utajovaný převoz na Ukrajinu prozradil médiím má samozřejmě určitě „téčkovou“ prověrku a je státním úředníkem. Někdo bude muset ten únik informací vyšetřit a bude se muset něco stát. Je to provinění pro kodexu úředníka státní správy a také vyzrazení utajované informace, jestli platí bod 1. Z toho všeho plyne, že na ministerstvu obrany musí být v tomto případě Putinovi agenti, když dodávku zbraní vyzrazují a tím pádem dávají možnost její likvidace po cestě. Nebo tohle nikomu nedochází a nevadí?

3. Jde o zbraně pro mobilizaci a tím pádem se oslabuje obranyschopnost ČR. Mohli koupit zbraně od Strnada (jeden z nejbohatších Čechů, který vlastní zbrojařskou firmu Czechoslovak Group, který nabízel zbraně Tchaj – wanu), ale to by bylo v registru smluv. Vlastní vláda tedy posláním tanků postupovala proti zájmům ČR. Je jasné, že tank se nedá nahradit střelcem z útočné pušky.

4. Někdo musel ty tanky z mobilizačních zásob prohlásit za nepotřebné. Když to udělal generál Halenka u motorů, tak jej stíhali a soudili, ale neodsoudili. Tady jdou celé tanky, ačkoliv se nezměnily operační plány pro případ mobilizace. Někdo na Generálním štábu ale musel rozhodnout. Kdo asi? Ponese někdo odpovědnost nebo ji vyvodí sama bludy Marry Černochová?

Samozřejmě, že darování tanku neposiluje obranu ČR, o které všichni mluví na celé pětikolo, ani mír. Čím se potom budeme bránit my? Nebo nás snad přijde zachránit NATO v čele s USA? Ty samé Spojené státy, které už nyní brání své zájmy do posledního Ukrajince?