Co média nechtějí říkat?!

Je to jisté. Pravicová vláda přezdívaná jako Pětipes nebo Pětidemoliční už v České republice vládne více než rok.  Ostatně se to dalo očekávat, česká pravice se svého koryta nevzdá. Vláda s Piráty je jiným pokračováním vlády s Věcmi veřejnými z let 2010-2013. Nicméně několik věcí je nutné si připomenout a dále rozvinout. Je  zvláštní, jak se vytratila grilovací taktika redaktorů České televize. Ale o níže uvedených věcech si šuškají běžní lidé na ulicích, hospodách a řetězových e-mailech a já jako skutečný levicový politik chci vyzvednout jejich hlas, aby byl slyšet a nezanikl ve vřavě klasických médií.

Kdy se někdo zeptá premiéra na to, jak to bylo s milionovými dotacemi pro jeho neziskovou organizaci CDK, které tam přitekly za různé žvásty? Kdy se ho někdo zeptá, jak to bylo a je s teplým místečkem pro jeho synka, které ony žvásty produkuje? Proč se Petra Fialy nikdo nezeptá na jeho „kámoše“ z Řeporyjí Novotného, který je starosta za ODS, přestože je několikrát trestně stíhaný a dokonce je dvakrát odsouzený? Proč si Česká televize nebo Český rozhlas, které si „téměř“ všichni platíme za objektivní zpravodajství, nepozve ministra spravedlnosti, profláknutého don Pabla Blažka a nezeptá se ho na jeho trestní stíhání v řadě kauz? Budou se veřejnoprávní média ptát ministra sociálních věcí, bývalého ministra zemědělství, Mariána Jurečky, na jeho obří střet zájmů, když žádal a přijímal dotace jako ministr zemědělství pro svoji firmu, kterou posléze rychle přepsal na svoji ženu? Zloděj křičel, chyťte zloděje, když pranýřoval Andreje Babiše! Proč si Česká televize nepozve ministra financí Zbyňka Stanjuru, který je svým technickým vzděláním zcela jistě typickým odborníkem na oblast financí a nezeptá se ho na to, jak to bylo, když v roli primátora Opavy získával dotace pro firmu Eskon, ve které měl třetinový podíl? Kdy začnou veřejnoprávní novináři pátrat, zda noví vládní činitelé mají patřičné vzdělání a někde neopsali diplomku nebo zda v ní špatně necitovali? Kdy začne ten veřejnoprávní hon hlídacích psů české demokracie? Nebo se nic dít nebude? Bude ticho po pěšině? Asi ano, protože veřejnoprávní média jsou ovládána lidmi z pravicové politické sféry a jedna ruka ani nikdy netleská.

Tím ale nekončíme. Kdy se začnou prověřovat „špinavé“ peníze, které přistály na účtech hnutí STAN, kterému šéfuje ministr vnitra Vít Rakušan? Co se bude dít kolem korupční kauzy Dozimetr, kde se rozkrádal Dopravní podnik hlavního města Prahy za účasti Petra Hlubočka z hnutí STAN? Začnou to orgány činné v trestním řízení nějak více řešit? Celé to vypadá, že se to nechává vyhnít. Vždyť šéfem vnitra je sám Vítek Rakušan následovník Petra Gazdíka, který se nestyděl být v kontaktu s obchodním partnerem Radovana Krejčíře. Kdo koho kryje? A co teprve brněnská chobotnice ohledně podivného nákupu bytů, do kterého je rovněž zapleteno mnoho vlivných pravicových politiků. Je to náhoda, že k tomu nic moc neříká ministr spravedlnosti don Pablo Blažek, Brňák. Co na to premiér, Petr Fialevič Fialenko, taky Brňák. Nebo dnes po vzoru J. F. Kenedyho také Kyjevan? No a co Piráti, zdánlivě protikorupční strana ve zkorumpované vládě. Ti raději mlčí, protože by přišli o své šolichy pro své soudruhy politické náměstky. Korupce jen kvete a média, včetně České televize raději mlčí. Že by snad korupce zasahovala i tam? Je to celé prapodivné, ale rovněž do očí bijící, co vše si současná Pětipsí vláda dovoluje – rozkrádat veřejné rozpočty.

Co je tedy horší? 100 dezinformátorů, kteří jsou často nazýváni dezoláti nebo skupinka korupčníků přisátých na ten či onen veřejný rozpočet. Odpovězte si sami, ale podle mě jsou nebezpečnější právě ti, co rozbíjejí řád a rozkrádají veřejné statky. Právě proto, že ničí kontrolní pravidla pro fungování státu.