Česko jako Bulharsko? Proč ne? Chtěly to přece i Novinky.cz

Do německy mluvících zemí přišlo Euro s prvním lednem 2002 jako Teuro. Lidé měli pocit, že po vstupu do měnové unie obchodníci prostě zdraží.

V Česku Euro nemáme a zdražení nám nepřinesla koruna, ale dezolátská vláda s teologem na postu ministra zemědělství a nedospělými ministry, kteří se ještě ve svých 42 letech musí opíjet v práci jako ruští mužici. Přitom alkohol na pracovišti u jiných ústavních činitelů netolerují a takový alkoholismus, kdy někdo musí pít na pracovišti, považovali za důvod nemožnosti výkonu ústavních funkcí.

Že je v Česku draho si překvapivě všimly i Novinky.cz, ústřední mediální orgán české oligarchie, několikanásobný nositel ceny Křišťálová lupa. Novinky si konečně všimly, že se blížíme spíše Bulharsku než Rakousku, pokud jde o naše nakupování v obchodních řetězcích. Bulharsko ale také oznámilo, že chce do roku 2025 přijmout Euro.

Asi nepřekvapí, že příznivcem tohoto plánu je bulharský prezident, Rumen Radev, armádní generál ve výslužbě, který z počátku byl považován za naději demokracie a dnes spíše za její ohrožení. I když náš armádní generál v.v. nastupoval na Hrad se salazarovským heslem, že vrátí zemi klid a řád, je jeho vzorem Balkán a Bulharsko. A v tom se asi shodnou s premiérem a všemi koaličními stranami.