Nastupující rok tygra

Nadcházející rok 2022 bude v důsledku nakumulovaných problémů během pandemie pravděpodobně poměrně problematický až konfliktní. S koronavirem se bude muset vypořádat celý svět, přičemž zatím není lepší cesty než očkování co nejvíce osob. Jinak bude zbytečně umírat mnoho lidí a mnozí další budou mít těžký průběh nemoci. A státní rozpočty budou ještě více v deficitu. Opačnou cestou je výrazné progresivní zdanění firem s největšími zisky a osob s největšími příjmy a majetky, společně se zrušením daňových rájů.
Podle čínského kalendáře bude od 1. února probíhat nový rok ve znamení tygra, což může být symbolicky vnímáno jako nástup čínské ekonomiky na pozici číslo 1 v řadě oblastí. USA se budou více snažit zůstat na světové špici i za cenu eskalace napětí na mezinárodní úrovni. Ať už se bude jednat o vztah k Rusku nebo Číně.
Evropa se bude potýkat s nárůstem energetické krize, pokud Německo nepřehodnotí svůj vztah k jaderné energetice a pokud jednotlivé země neupřesní, jak se vyrovnat s New Green Deal. Jinak se této možnosti chopí USA, které již nyní zvyšují závislost Evropy na jejich zemním plynu, který dovážejí tankery. Zde je nutné podotknout, že jejich zemní plyn se také těží tzv. břidlicovou metodou, která ještě více ničí přírodu, než klasická těžba plynu. V této souvislosti hrozí, že USA udělají z Evropy svoji kolonii a právě proto neustále brojí proti plynovodu Nord Streem 2, který má přivádět zemní plyn z Ruska do Německa mimo území Ukrajiny. Plynovod nechce dokonce zprovoznit nová německá vláda z obavy závislosti na Rusku. Jenže co je lepší? Být závislým na Rusku nebo USA? Kdybych si měl vybrat, tak budu za dobře s Ruskem, které má nejvíce nerostných surovin na světě na svém vlastním území. Naproti tomu USA jich mají poskrovnu a často musí za surovinami expandovat, případně pod rouškou demokracie uskutečňovat ilegální války v zemích, které jsou nějakým způsobem bohaté na nerostné suroviny typu ropa nebo zemní plyn.
Na domácím poli bude nastupující rok ve znamení politiky nové vlády, která je pokračováním asociální a zkorumpované vlády z roku 2013, tentokrát jen v silnějším neokonzervativním nátěru. Nová pravicová vláda má v sobě navíc mnoho lidí, které jsou vysloveně bezpečnostním rizikem (Lipavský, Langšádlová, Rakušan a další) pro naši zemi pro své antiruské a antičínské postoje. To bude do budoucna ohrožovat stabilitu mezinárodních vztahů.
Pokud půjde o řešení energetické krize na našem území, je nutné, aby na příště existoval jen jeden výhradní (státní) dodavatel a rovněž je nutné pod stát převzít i základní kritickou infrastrukturu - vodu, uhlí, silnice, železnice atd. Rovněž je třeba neideologicky podpořit rychlou výstavbu nových jaderných bloků, protože jedině tak se jako civilizace i republika posuneme dále.
Bude skutečně co řešit. Rok tygra bude výzvou!