Ani nad tím neuvažujte?

Dění kolem situace na Ukrajině dosahuje značné hysterie. Zejména USA se v této situaci angažují natolik, že by se napětí dalo doslova krájet. Neustálé zvyšování počtu vojáků, přesuny konvojů, přistávání vojenských speciálů na území Ukrajiny je důkazem toho, že svět se přiblížil velkému konfliktu. Vladimír Putin oznámil, že se stejně vykašle na nějaké sankce, které na něj Západ chytá, protože je to právě Západ v čele s USA, kdo provokuje, protože mu jde primárně o nerostné bohatství, kterého je na území Ruska více, než dost. Americkému prezidentovi Joe Bidenovi jde o to, aby nebyl zprovozněn plynovod Nord Streem 2 do Německa, protože by USA přišly o odbyt svého drahého zkapalněného plynu. Z tohoto důvodu USA společně s NATO zvyšují napětí na hranicích s Ruskem. De facto tím dávají najevo, že celá Evropa je v područí USA a nejedná se o svéprávné země. Alespoň je tomu ve velké většině, vyjma několika málo neutrálních zemí typu Rakousko, Švýcarsko atd. Nyní je potřeba sdělit několik základních věcí, o kterých naše média buď mlčí, nebo záměrně mlží.
1) Pokud by chtěl Vladimír Putin Západ skutečně ponížit, tak Rusko uzná nezávislost Luhanské a Doněcké Lidové republiky, kde již v roce 2014 proběhlo referendum o vyhlášení nezávislosti, ale republiky tehdy nikdo neuznal – ani Rusko. Po uznání nezávislosti těchto republik by případný vstup ruských vojsk nebyl okupací nebo vpádem, ale pobytem vojsk na pozvání uznaných republik. V této souvislosti je ale nutné poznamenat, že západní státy poslaly své vojáky, zbraně a další vojenský materiál na Ukrajinu až k ruským hranicím, čímž se snaží vyprovokovat Rusko k válce. Ukrajina je dnes de facto téměř celá obsazena západními vojsky. Zdá se, že USA chtějí bojovat, ale nechtějí být označeny za agresora. Právě z tohoto důvodu je Rusko ve všech světových médií vykreslováno jako nepřítel. Jedná se o stejný scénář, který byl použit při „velké lži“ o zbraních hromadného ničení v Iráku. V té době rovněž média měla velký vliv na ovlivňování veřejného mínění a jeho souhlasu/nesouhlasu s válkou. I nyní se v médiích vede silná masáž proti Rusku.
2) Bude důležité sledovat postoj Německa k celé situaci, protože tamní sociální demokracie je více orientována na hospodářství a plyn i ropu z Ruska. Navíc Německo v současnosti přispívá na provoz NATO stejnou částkou jako USA, takže má stejné slovo. Pozoruhodná byla návštěva německého kancléře Olafa Scholze v USA, kde se on i americký prezident Joe Biden ujistili, že i přes neshody směrem k Rusku budou dále spojenci. Ještě aby ne, když jsou na území Německa vojenské základny USA a to ještě z doby před rokem 1991. Pro další rozvoj Německa je ale důležitá dodávka zemního plynu. Je tedy jasné, že se Německo bez ruského plynu v budoucnu neobejde, ať se to USA líbí nebo ne.
3) Pokud dojde na nějaké mezinárodní sankce, tak jak budou státy platit Rusku za prodej nerostných surovin? Přeci jen jsou dodávky nasmlouvány na desítky let dopředu. Takže se buď platí zálohou, nebo zpětně. Jenže pokud dojde k vyřazení Ruska z mezinárodního bankovního systému SWIFT, tak jak se bude platit? Tuto věc nikdo u nás na ministerstvu zahraničí nedomýšlel? Za finančními transakcemi jsou přeci věci z reálné ekonomiky. Tohle si ministr Lipavský a jiní neuvědomují? Nejspíš ne, protože jinak by se o tom v médiích mluvilo. Respektive jsou mnozí naši čelní představitelé silně nakloněni USA, což dokládá i programové prohlášení současné vlády. Co je ale horší, tak tímto postojem de facto porušují slib člena vlády, který zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení." Jelikož naši představitelé nedomýšlí rizika, nechávají si našeptávat zahraničními zpravodajskými službami, tak svůj úřad nevykonávají svědomitě.
4) Rusko a Čína navíc uzavřely velké kontrakty na dodávky ropy a plynu, tak proč se zahazovat s nějakou Evropou, že? Obě dvě velmoci jsou si vědomy svého postavení v roli globálních aktérů. Navíc je to právě Čína, která se dnes rozvíjí rychleji, než USA a zároveň drží téměř veškerý jejich dluh. Co by se asi stalo, kdyby Čína chtěla všechno zaplatit?
5) Vyřazení Ruska ze SWIFT poškodí obyvatelstvo, asi i podnikatelskou sféru, ale nezastaví obchod se surovinami. Na to nikdo žádné sankce neuvalil a neuvalí. Druhý aspekt jsou náhradní díly za sovětskou techniku ve výzbroji zemí NATO, např. Turecko, Řecko - S300/400. Co bude s Mig21, Mig29, nebo Mi24/35? Kdo by dodával náhradní díly, které vyrábí Rusko?
6) USA tvrdí, že ochrání každý centimetr NATO. To znamená, že Ukrajinu chránit nebudou, protože není v NATO. Navíc je logické, že se Ukrajina v dohledné době členem NATO nestane, protože je nutný souhlas všech členských států, kterých je v současné době 30. Proti vstupu Ukrajiny do NATO se již vyslovilo Chorvatsko a další země určitě přibydou. O tom naše média rovněž mlčí. Navíc, pokud by Ukrajina požádala o členství v NATO, tak uzná své současné hranice – bez Doněcké a Luhanské republiky a k tomu zřejmě nikdy nedojde.